Infinitiv imechu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emechu M na-emechu   Ị na-emechu Ọ na-emechu
Perfekt A - A -   Ị emechugo Ọ emechugo
Präteritum A -   M emechugo Ị emechuru Ọ emechuru
Futur A ga m emechu M ga emechu   Ị ga emechu Ọ ga emechu
Konditional M kaara imechu     Ị kaara imechu Ọ kaara imechu
Imperativ       mechue  
Hortativ Kaa m mechue        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emechu Ụnụ na-emechu Ha na-emechu
Perfekt Anyị a-emechugo Ụnụ a-emechugo Ha a-emechugo
Präteritum Anyị emechuru Ụnụ emechuru Ha emechuru
Futur Anyị ga emechu Ụnụ ga emechu Ha ga emechu
Konditional Anyị kaara imechu Ụnụ kaara imechu Ha kaara imechu
Imperativ   Mechuenu  
Hortativ Kaa anyị mechue   Ha mechue