Infinitiv ịyọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ayọ M na-ayọ   Ị na-ayọ Ọ na-ayọ
Perfekt A - A -   Ị yọgo Ọ yọgo
Präteritum A -   M yọgo Ị yọrọ Ọ yọrọ
Futur A ga m ayọ M ga ayọ   Ị ga ayọ Ọ ga ayọ
Konditional M kaara ịyọ     Ị kaara ịyọ Ọ kaara ịyọ
Imperativ       Yọa  
Hortativ Kaa m yọa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ayọ Ụnụ na-ayọ Ha na-ayọ
Perfekt Anyị a-yọgo Ụnụ a-yọgo Ha a-yọgo
Präteritum Anyị yọrọ Ụnụ yọrọ Ha yọrọ
Futur Anyị ga ayọ Ụnụ ga ayọ Ha ga ayọ
Konditional Anyị kaara ịyọ Ụnụ kaara ịyọ Ha kaara ịyọ
Imperativ   Yọanu  
Hortativ Kaa anyị yọa   Ha yọa