Infinitiv ịpụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m apụ M na-apụ   Ị na-apụ Ọ na-apụ
Perfekt A - A -   Ị pụgo Ọ pụgo
Präteritum A -   M pụgo Ị pụrụ Ọ pụrụ
Futur A ga m apụ M ga apụ   Ị ga apụ Ọ ga apụ
Konditional M kaara ịpụ     Ị kaara ịpụ Ọ kaara ịpụ
Imperativ       Pụa  
Hortativ Kaa m pụa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-apụ Ụnụ na-apụ Ha na-apụ
Perfekt Anyị a-pụgo Ụnụ a-pụgo Ha a-pụgo
Präteritum Anyị pụrụ Ụnụ pụrụ Ha pụrụ
Futur Anyị ga apụ Ụnụ ga apụ Ha ga apụ
Konditional Anyị kaara ịpụ Ụnụ kaara ịpụ Ha kaara ịpụ
Imperativ   Pụanu  
Hortativ Kaa anyị pụa   Ha pụa