Infinitiv ịpụta

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m apụta M na-apụta   Ị na-apụta Ọ na-apụta
Perfekt A - A -   Ị pụtago Ọ pụtago
Präteritum A -   M pụtago Ị pụtara Ọ pụtara
Futur A ga m apụta M ga apụta   Ị ga apụta Ọ ga apụta
Konditional M kaara ịpụta     Ị kaara ịpụta Ọ kaara ịpụta
Imperativ       Pụtaa  
Hortativ Kaa m pụtaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-apụta Ụnụ na-apụta Ha na-apụta
Perfekt Anyị a-pụtago Ụnụ a-pụtago Ha a-pụtago
Präteritum Anyị pụtara Ụnụ pụtara Ha pụtara
Futur Anyị ga apụta Ụnụ ga apụta Ha ga apụta
Konditional Anyị kaara ịpụta Ụnụ kaara ịpụta Ha kaara ịpụta
Imperativ   Pụtaanu  
Hortativ Kaa anyị pụtaa   Ha pụtaa