Infinitiv ịkwụchapụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m akwụchapụ M na-akwụchapụ   Ị na-akwụchapụ Ọ na-akwụchapụ
Perfekt A - A -   Ị kwụchapụgo Ọ kwụchapụgo
Präteritum A -   M kwụchapụgo Ị kwụchapụrụ Ọ kwụchapụrụ
Futur A ga m akwụchapụ M ga akwụchapụ   Ị ga akwụchapụ Ọ ga akwụchapụ
Konditional M kaara ịkwụchapụ     Ị kaara ịkwụchapụ Ọ kaara ịkwụchapụ
Imperativ       Kwụchapụa  
Hortativ Kaa m kwụchapụa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-akwụchapụ Ụnụ na-akwụchapụ Ha na-akwụchapụ
Perfekt Anyị a-kwụchapụgo Ụnụ a-kwụchapụgo Ha a-kwụchapụgo
Präteritum Anyị kwụchapụrụ Ụnụ kwụchapụrụ Ha kwụchapụrụ
Futur Anyị ga akwụchapụ Ụnụ ga akwụchapụ Ha ga akwụchapụ
Konditional Anyị kaara ịkwụchapụ Ụnụ kaara ịkwụchapụ Ha kaara ịkwụchapụ
Imperativ   Kwụchapụanu  
Hortativ Kaa anyị kwụchapụa   Ha kwụchapụa