Infinitiv ịma ifiri

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ama ifiri M na-ama ifiri   Ị na-ama ifiri Ọ na-ama ifiri
Perfekt A - A -   Ị mago ifiri Ọ mago ifiri
Präteritum A -   M mago ifiri Ị mara ifiri Ọ mara ifiri
Futur A ga m ama ifiri M ga ama ifiri   Ị ga ama ifiri Ọ ga ama ifiri
Konditional M kaara ịma ifiri     Ị kaara ịma ifiri Ọ kaara ịma ifiri
Imperativ       Maa ifiri  
Hortativ Kaa m maa ifiri        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ama ifiri Ụnụ na-ama ifiri Ha na-ama ifiri
Perfekt Anyị a-mago ifiri Ụnụ a-mago ifiri Ha a-mago ifiri
Präteritum Anyị mara ifiri Ụnụ mara ifiri Ha mara ifiri
Futur Anyị ga ama ifiri Ụnụ ga ama ifiri Ha ga ama ifiri
Konditional Anyị kaara ịma ifiri Ụnụ kaara ịma ifiri Ha kaara ịma ifiri
Imperativ   Maanu ifiri  
Hortativ Kaa anyị maa ifiri   Ha maa ifiri