Infinitiv ịma ak

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ama ak M na-ama ak   Ị na-ama ak Ọ na-ama ak
Perfekt A - A -   Ị mago ak Ọ mago ak
Präteritum A -   M mago ak Ị mara ak Ọ mara ak
Futur A ga m ama ak M ga ama ak   Ị ga ama ak Ọ ga ama ak
Konditional M kaara ịma ak     Ị kaara ịma ak Ọ kaara ịma ak
Imperativ       Maa ak  
Hortativ Kaa m maa ak        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ama ak Ụnụ na-ama ak Ha na-ama ak
Perfekt Anyị a-mago ak Ụnụ a-mago ak Ha a-mago ak
Präteritum Anyị mara ak Ụnụ mara ak Ha mara ak
Futur Anyị ga ama ak Ụnụ ga ama ak Ha ga ama ak
Konditional Anyị kaara ịma ak Ụnụ kaara ịma ak Ha kaara ịma ak
Imperativ   Maanu ak  
Hortativ Kaa anyị maa ak   Ha maa ak