Infinitiv ịkwatụ aka

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m akwatụ aka M na-akwatụ aka   Ị na-akwatụ aka Ọ na-akwatụ aka
Perfekt A - A -   Ị kwatụgo aka Ọ kwatụgo aka
Präteritum A -   M kwatụgo aka Ị kwatụrụ aka Ọ kwatụrụ aka
Futur A ga m akwatụ aka M ga akwatụ aka   Ị ga akwatụ aka Ọ ga akwatụ aka
Konditional M kaara ịkwatụ aka     Ị kaara ịkwatụ aka Ọ kaara ịkwatụ aka
Imperativ       Kwatụa aka  
Hortativ Kaa m kwatụa aka        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-akwatụ aka Ụnụ na-akwatụ aka Ha na-akwatụ aka
Perfekt Anyị a-kwatụgo aka Ụnụ a-kwatụgo aka Ha a-kwatụgo aka
Präteritum Anyị kwatụrụ aka Ụnụ kwatụrụ aka Ha kwatụrụ aka
Futur Anyị ga akwatụ aka Ụnụ ga akwatụ aka Ha ga akwatụ aka
Konditional Anyị kaara ịkwatụ aka Ụnụ kaara ịkwatụ aka Ha kaara ịkwatụ aka
Imperativ   Kwatụanu aka  
Hortativ Kaa anyị kwatụa aka   Ha kwatụa aka