Infinitiv ime emume

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eme emume M na-eme emume   Ị na-eme emume Ọ na-eme emume
Perfekt A - A -   Ị emego emume Ọ emego emume
Präteritum A -   M emego emume Ị emere emume Ọ emere emume
Futur A ga m eme emume M ga eme emume   Ị ga eme emume Ọ ga eme emume
Konditional M kaara ime emume     Ị kaara ime emume Ọ kaara ime emume
Imperativ       Mee emume  
Hortativ Kaa m mee emume        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eme emume Ụnụ na-eme emume Ha na-eme emume
Perfekt Anyị a-emego emume Ụnụ a-emego emume Ha a-emego emume
Präteritum Anyị emere emume Ụnụ emere emume Ha emere emume
Futur Anyị ga eme emume Ụnụ ga eme emume Ha ga eme emume
Konditional Anyị kaara ime emume Ụnụ kaara ime emume Ha kaara ime emume
Imperativ   Meenu emume  
Hortativ Kaa anyị mee emume   Ha mee emume