Infinitiv ime iberibe

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eme iberibe M na-eme iberibe   Ị na-eme iberibe Ọ na-eme iberibe
Perfekt A - A -   Ị emego iberibe Ọ emego iberibe
Präteritum A -   M emego iberibe Ị emere iberibe Ọ emere iberibe
Futur A ga m eme iberibe M ga eme iberibe   Ị ga eme iberibe Ọ ga eme iberibe
Konditional M kaara ime iberibe     Ị kaara ime iberibe Ọ kaara ime iberibe
Imperativ       Mee iberibe  
Hortativ Kaa m mee iberibe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eme iberibe Ụnụ na-eme iberibe Ha na-eme iberibe
Perfekt Anyị a-emego iberibe Ụnụ a-emego iberibe Ha a-emego iberibe
Präteritum Anyị emere iberibe Ụnụ emere iberibe Ha emere iberibe
Futur Anyị ga eme iberibe Ụnụ ga eme iberibe Ha ga eme iberibe
Konditional Anyị kaara ime iberibe Ụnụ kaara ime iberibe Ha kaara ime iberibe
Imperativ   Meenu iberibe  
Hortativ Kaa anyị mee iberibe   Ha mee iberibe