Infinitiv ibunye

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ebunye M na-ebunye   Ị na-ebunye Ọ na-ebunye
Perfekt A - A -   Ị ebunyego Ọ ebunyego
Präteritum A -   M ebunyego Ị ebunyere Ọ ebunyere
Futur A ga m ebunye M ga ebunye   Ị ga ebunye Ọ ga ebunye
Konditional M kaara ibunye     Ị kaara ibunye Ọ kaara ibunye
Imperativ       Bunyee  
Hortativ Kaa m bunyee        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ebunye Ụnụ na-ebunye Ha na-ebunye
Perfekt Anyị a-ebunyego Ụnụ a-ebunyego Ha a-ebunyego
Präteritum Anyị ebunyere Ụnụ ebunyere Ha ebunyere
Futur Anyị ga ebunye Ụnụ ga ebunye Ha ga ebunye
Konditional Anyị kaara ibunye Ụnụ kaara ibunye Ha kaara ibunye
Imperativ   Bunyeenu  
Hortativ Kaa anyị bunyee   Ha bunyee