Infinitiv inwe ume ala

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m enwe ume ala M na-enwe ume ala   Ị na-enwe ume ala Ọ na-enwe ume ala
Perfekt A - A -   Ị enwego ume ala Ọ enwego ume ala
Präteritum A -   M enwego ume ala Ị enwere ume ala Ọ enwere ume ala
Futur A ga m enwe ume ala M ga enwe ume ala   Ị ga enwe ume ala Ọ ga enwe ume ala
Konditional M kaara inwe ume ala     Ị kaara inwe ume ala Ọ kaara inwe ume ala
Imperativ       Nwee ume ala  
Hortativ Kaa m nwee ume ala        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-enwe ume ala Ụnụ na-enwe ume ala Ha na-enwe ume ala
Perfekt Anyị a-enwego ume ala Ụnụ a-enwego ume ala Ha a-enwego ume ala
Präteritum Anyị enwere ume ala Ụnụ enwere ume ala Ha enwere ume ala
Futur Anyị ga enwe ume ala Ụnụ ga enwe ume ala Ha ga enwe ume ala
Konditional Anyị kaara inwe ume ala Ụnụ kaara inwe ume ala Ha kaara inwe ume ala
Imperativ   Nweenu ume ala  
Hortativ Kaa anyị nwee ume ala   Ha nwee ume ala