Infinitiv ịma nkume

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ama nkume M na-ama nkume   Ị na-ama nkume Ọ na-ama nkume
Perfekt A - A -   Ị mago nkume Ọ mago nkume
Präteritum A -   M mago nkume Ị mara nkume Ọ mara nkume
Futur A ga m ama nkume M ga ama nkume   Ị ga ama nkume Ọ ga ama nkume
Konditional M kaara ịma nkume     Ị kaara ịma nkume Ọ kaara ịma nkume
Imperativ       Maa nkume  
Hortativ Kaa m maa nkume        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ama nkume Ụnụ na-ama nkume Ha na-ama nkume
Perfekt Anyị a-mago nkume Ụnụ a-mago nkume Ha a-mago nkume
Präteritum Anyị mara nkume Ụnụ mara nkume Ha mara nkume
Futur Anyị ga ama nkume Ụnụ ga ama nkume Ha ga ama nkume
Konditional Anyị kaara ịma nkume Ụnụ kaara ịma nkume Ha kaara ịma nkume
Imperativ   Maanu nkume  
Hortativ Kaa anyị maa nkume   Ha maa nkume