Infinitiv ịgba ose

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agba ose M na-agba ose   Ị na-agba ose Ọ na-agba ose
Perfekt A - A -   Ị gbago ose Ọ gbago ose
Präteritum A -   M gbago ose Ị gbara ose Ọ gbara ose
Futur A ga m agba ose M ga agba ose   Ị ga agba ose Ọ ga agba ose
Konditional M kaara ịgba ose     Ị kaara ịgba ose Ọ kaara ịgba ose
Imperativ       gbaa ose  
Hortativ Kaa m gbaa ose        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agba ose Ụnụ na-agba ose Ha na-agba ose
Perfekt Anyị a-gbago ose Ụnụ a-gbago ose Ha a-gbago ose
Präteritum Anyị gbara ose Ụnụ gbara ose Ha gbara ose
Futur Anyị ga agba ose Ụnụ ga agba ose Ha ga agba ose
Konditional Anyị kaara ịgba ose Ụnụ kaara ịgba ose Ha kaara ịgba ose
Imperativ   Gbaanu ose  
Hortativ Kaa anyị gbaa ose   Ha gbaa ose