Infinitiv itinye ose

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m etinye ose M na-etinye ose   Ị na-etinye ose Ọ na-etinye ose
Perfekt A - A -   Ị etinyego ose Ọ etinyego ose
Präteritum A -   M etinyego ose Ị etinyere ose Ọ etinyere ose
Futur A ga m etinye ose M ga etinye ose   Ị ga etinye ose Ọ ga etinye ose
Konditional M kaara itinye ose     Ị kaara itinye ose Ọ kaara itinye ose
Imperativ       Tinyee ose  
Hortativ Kaa m tinyee ose        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-etinye ose Ụnụ na-etinye ose Ha na-etinye ose
Perfekt Anyị a-etinyego ose Ụnụ a-etinyego ose Ha a-etinyego ose
Präteritum Anyị etinyere ose Ụnụ etinyere ose Ha etinyere ose
Futur Anyị ga etinye ose Ụnụ ga etinye ose Ha ga etinye ose
Konditional Anyị kaara itinye ose Ụnụ kaara itinye ose Ha kaara itinye ose
Imperativ   Tinyeenu ose  
Hortativ Kaa anyị tinyee ose   Ha tinyee ose