Infinitiv ịgbaghara

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agbaghara M na-agbaghara   Ị na-agbaghara Ọ na-agbaghara
Perfekt A - A -   Ị gbagharago Ọ gbagharago
Präteritum A -   M gbagharago Ị gbagharara Ọ gbagharara
Futur A ga m agbaghara M ga agbaghara   Ị ga agbaghara Ọ ga agbaghara
Konditional M kaara ịgbaghara     Ị kaara ịgbaghara Ọ kaara ịgbaghara
Imperativ       gbagharaa  
Hortativ Kaa m gbagharaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agbaghara Ụnụ na-agbaghara Ha na-agbaghara
Perfekt Anyị a-gbagharago Ụnụ a-gbagharago Ha a-gbagharago
Präteritum Anyị gbagharara Ụnụ gbagharara Ha gbagharara
Futur Anyị ga agbaghara Ụnụ ga agbaghara Ha ga agbaghara
Konditional Anyị kaara ịgbaghara Ụnụ kaara ịgbaghara Ha kaara ịgbaghara
Imperativ   Gbagharaanu  
Hortativ Kaa anyị gbagharaa   Ha gbagharaa