Infinitiv ịgbahara

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agbahara M na-agbahara   Ị na-agbahara Ọ na-agbahara
Perfekt A - A -   Ị gbaharago Ọ gbaharago
Präteritum A -   M gbaharago Ị gbaharara Ọ gbaharara
Futur A ga m agbahara M ga agbahara   Ị ga agbahara Ọ ga agbahara
Konditional M kaara ịgbahara     Ị kaara ịgbahara Ọ kaara ịgbahara
Imperativ       gbaharaa  
Hortativ Kaa m gbaharaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agbahara Ụnụ na-agbahara Ha na-agbahara
Perfekt Anyị a-gbaharago Ụnụ a-gbaharago Ha a-gbaharago
Präteritum Anyị gbaharara Ụnụ gbaharara Ha gbaharara
Futur Anyị ga agbahara Ụnụ ga agbahara Ha ga agbahara
Konditional Anyị kaara ịgbahara Ụnụ kaara ịgbahara Ha kaara ịgbahara
Imperativ   Gbaharaanu  
Hortativ Kaa anyị gbaharaa   Ha gbaharaa